Село Вельбівка

Вельбівка – центр  старостинського округу, якій  підпорядковані  села Запсільське, Тепле, Тютюрівщина.

Розташоване  на  лівому  березі  річки Псел, за  8 км  від міста Гадяч.

1547  жителів(1990 році).Згадується  в  історичних  джерелах  18  століття.

На  початку  18  століття  належало  Гадяцькому  замку, в  1764  подароване  Катериною ІІ гетьману Розумовському, в 1785- продано  в  казну. На 1782 у Вельбівці  було 103  господарства, 697 жителів.

За переписом  1859  року  у  селі  налічувалося  175  дворів,1278  жителів, Троїцька  церква: на  1900- 3  сільські  громади ( козацька, казенна , селянська), 335  дворів,2086 жителів, 2  школи ( земська, церковнопарафіяльна  жіноча).1910  року – 430 дворів,2654 жителі.

Радянську владу проголошену  в січні місяці 1918 року. В 1920 році в селі створений  комітет  незалежних селян. В 1930 році в селі  створений колгосп  „Червоний сніп”. Тимчасово Вельбівку  було  визволено   від  окупантів  Сумським  партизанським  загоном 1943  року.

Приміщення Вельбівського старостинського округу.

Фото без описуФото без опису

В селі працює школа та садочок.

1969  року  споруджено  обеліск  у  пам’ять  воїнів  односельців, які  загинули  на  фронтах  Великої  Вітчизняної  війни, в  1967- надгробки  борцям  за  Радянську  владу, полеглим 1921 року та  радянським  воїнам ( три), що  загинули 1941 і 1943 року.

Фото без описуФото без опису

На території села наразі існують два дитячих табори "Іскорка" та "Горизонт"

Фото без описуФото без опису

У Вельбівці є діючий будинок культури, який збирає чимало жителів на концерти та свята, які там проводяться.

Фото без опису

День села  у Вельбівці проводиться  8  вересня.  Площа села  967га, землі запасу  681 га в т.ч. рілля  478 га, землі у власності і користуванні громадян 239 га..

За підрахунками станом на 01.01.2021 року у Вельбівському старостинському окрузі нараховується  604 домогосподарства ,в яких проживає  1568 чоловік населення .