Вельбівський заклад загальної середньої освіти І-ІІ ст.

Історія освіти в селі Вельбівка веде свій родовід від відкритої у 80-х роках ХІХ ст. земської школи. У 1885 році населення с. Вельбівки з хутором Запсільським становило 1709 чоловік. З них 35 було письменних (6 – із козаків, 29 – із державних селян ). Все населення Запсільського ( 93 ч. ) було неписьменним і не навчалось. В 90-х роках ХІХ ст. в будинку біля церкви була відкрита церковно-приходська школа, яка знаходилась у відданні Гадяцького повітового відділення Полтавської єпархіальної училищної ради. В цій школі навчалося 25 – 30 дівчат.

Із 1959- 60 навчального року Вельбівська 7-річна школа переведена на 8-річне навчання. Після прийняття у 1959 р. Закону « Про зміцнення зв’язку  школи з життям і дальший розвиток системи народної освіти в Українській РСР » зросла матеріальна база: створено навчальні майстерні, дослідні ділянки, географічний майданчик, фізичний і хімічний кабінети. В 1963 році школу було електрифіковано.

З 1985 по 2002рр. школу очолював Теркун В.С. В цей час на території школи були збудовані приміщення (20 будиночків на 2-3 ліжка ) для літнього відпочинку школярів району в таборі « Світанок». За багаторічну плідну роботу по навчанню і вихованню підростаючого покоління Теркуну В.С. було присвоєно звання «Відмінник народної освіти », та кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії » З 01.09.1989 р. Вельбівська 8-річна школа була реорганізована  у НСШ (неповна середня школа). З 2002 р і по даний час школу очолює Гордієнко Олександр Петрович.

Школу можна знайти за адресою с. Вельбівка, вул. Шкільна 7