A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великобудищанська громада
Полтавська область, Миргородський район

Служба у резерві

Служба у резерві

Службу у військовому резерві в Збройних Силах України впроваджено з 2006 року.

В МИРНИЙ ЧАС громадяни України у добровільному порядку укладали контракт з командирами військових частин на проходження служби в резерві, проходили підготовку на зборах у складі штатних підрозділів під час активних практичних навчань, тренувань. З початку кризової ситуації резервісти були завчасно викликані до бойових військових частин на навчальні збори, з наступним їх призовом під час мобілізації, та направлені у складі своїх штатних підрозділів у райони бойового призначення. За оцінками командирів саме такі добровольці ставали основою підрозділів, швидко опановували військову техніку.

В ОСОБЛИВИЙ ПЕРІОД  до військового оперативного резерву в обов’язковому порядку зараховуються військовослужбовці, які звільнені з військової служби за призовом під час мобілізації, строкової служби, військової служби за контрактом, які за своїми професійно-психологічними характеристиками придатні до служби у військовому резерві. Це дозволяє не допустити втрати для Збройних Сил підготовлених військовослужбовців, які звільняються з військової служби і брали безпосередню участь у бойових діях, зберегти накопичений бойовий потенціал підрозділів, після їх звільнення. Резервістами військового оперативного резерву в першу чергу здійснюється комплектування військових частин (установ), які входять до бойового складу. Резервісти призначаються на свої або ж вищі посади, переважно в тих частинах, підрозділах, де вони проходили службу.

Останніми роками в Збройних Силах України впроваджено систему щорічної підготовки резервістів в складі бойових бригадОсобливістю навчальних зборів резервістів є те, що вони проводяться в складі бойових бригад лише під час активних практичних дій в ході їх бойового злагодження, з залученням на доукомплектування кожної бригади 500 – 1 000 резервістів.

Призов резервістів військового оперативного резерву на військову службу здійснюється з оголошенням загальної мобілізації або за окремим рішенням Президента України в ході часткової мобілізації. Час на прибуття резервіста до військової частини (підрозділу) з моменту його оповіщення визначається – одна доба. Це дозволить у випадку відкритої агресії противника сформувати підрозділи з уже підготовлених військовослужбовців з бойовим досвідом. Військові частини, за рахунок доукомплектування резервістами, будуть готові у стислі терміни до виконання завдань без додаткового проведення бойового злагодження.

Ще одним із пріоритетних напрямів розвитку служби в резерві стало комплектування резервістами підрозділів територіальної оборони з метою створення нової системи територіальної оборони держави, переважно за рахунок добровольців. Крім участі у навчальних зборах, резервісти підрозділів територіальної оборони мають змогу проходити підготовку у вихідні дні, тощо.

Призначення до військового оперативного резерву не є перепоною для для громадян до проходження військової служби за контрактом. Навпаки, Генеральний штаб розглядає цю категорію військовослужбовців, як пріоритетну для укладання з ними контрактів та комплектування ними військових частин, установ Збройних Сил України.

Як стати резервістом за контрактом?

Починаючи з 2017 року резервістам оперативного резерву пропонується укладати за спрощеним порядком контракти на подальше проходження служби в резерві з командиром бойової бригади, до якої він зарахований.

Крім цього, укласти контракт на проходження служби в резерві може кожен громадянин України, віком від 18 до 60 років, незалежно від статі.

Резервіст, якій уклав контракт на проходження служби в резерві, може бути призваний на навчальні збори чи за мобілізацією лише до своєї частини, на свою посаду. Резервісту, який уклав контракт, надається переважне право отримати вищу посаду, чергове військове звання.

Для того, щоб підписати контракт на проходження служби у військовому резерві потрібно:

1. Прийняти рішення.

Проходження служби у військовому резерві полягає у виконанні резервістами обов’язків відповідно до завдань, покладених на військові частини, в яких вони проходять службу у військовому резерві. Резервісти проходять щорічну підготовку у складі військової частини на штатній посаді. У разі оголошення мобілізації призиваються виключно до тієї військової частини, з командиром якої укладено контракт. Громадяни, які не проходили військову службу, також можуть проходити службу у військовому резерві. Резервістами вони стають одразу після укладання контракту на проходження служби у військовому резерві.

2. Знайти необхідну інформацію.

У військових частинах, територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, на сайті Міністерства оборони України чи в соціальних мережах на офіційних сторінках є вся необхідна інформація або контактні номери телефонів. Оберіть військову частину, посаду та спеціальність для проходження служби у військовому резерві.

3. Зібрати необхідні документи.

Подайте заяву до командира військової частини або до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем реєстрації (для невійськовозобов’язаних, зокрема жінок, – до найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки ). У заяві вказати: прізвище, ім’я та по батькові, дату народження, місце народження, місце реєстрації та фактичного проживання; посаду, на якій Ви бажаєте проходити службу у військовому резерві; освіту та професію; військово-облікову спеціальність (при наявності).
Для чоловіків та жінок, які не мають досвіду військової служби, пропонується спочатку укласти контракт в територіальної обороні, де пройти загальновійськову підготовку. В подальшому ви можете бути залучені на навчальні збори резервістів до бойової бригади з наступним укладанням відповідного контракту.

Разом         із       заявою      потрібно    надати:
–       кольорові   фотокартки розміром    9×12 см     та      3×4см;
–       паспорт      громадянина       України;
–       військовий квіток         (при  наявності);
–       автобіографію,    написану    власноруч;
–       оригінали документів про освіту.

Командир військової частини (військовий комісар) має 3 доби для вивчення документів та прийняття рішення, яке він має потім повідомити. У разі виникнення непередбачуваної ситуації (необґрунтованої відмови в укладанні контракту тощо) маєте право звернутися на “гарячу лінію” Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки за номером (053) 260-81-89.

4. Пройти медичний огляд та додати висновок військово-лікарської комісії до пакету документів

Отримайте в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки картку обстеження та медичного огляду за формою, встановленою положенням про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України. При цьому Ваша фотокартка має бути засвідчена гербовою печаткою територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Військовий комісар організовує проведення медичного огляду військово-медичною комісією на території ТЦК та СП або на території госпіталю чи цивільного лікарського закладу.

5. Пройти перевірку рівня фізичної підготовки

Перевірка фізичної підготовки проводиться при військовій частині з урахуванням вимог спеціальності, яку Ви обрали. Вам мають повідомити показані Вами результати.

6. Пройти професійно-психологічний відбір

Професійно-психологічний відбір проводиться офіцерами відділів (відділень) виховної роботи (психологами) військових частин (територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки) за існуючими методиками у порядку, визначеному Міністерством оборони України. Підсумок тестування не розголошується.

7. Надати необхідні документи для формування особової справи

До особової справи резервіста входять такі документи:
– заява про бажання добровільно вступити на службу у військовому    резерві;
– копії 1,2,10 сторінок паспорта громадянина України та сторінки з відміткою про реєстрацію;
– копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номера;
– автобіографія написана власноруч та у друкованому вигляді;
– копії документів про народження, освіту, сімейний стан та народження дітей;
– характеристика з місця роботи, навчання (для працюючих або тих, хто навчається);
– довідка про трудову діяльність (копія трудової книжки);
– картка професійного відбору та результати тестування кандидата;
– відомість результатів перевірки з фізичної підготовки;
– висновок військо во-лікарської комісії щодо придатності за станом здоров’я до проходження служби у військовому резерві за обраною спеціальністю;
– довідка про групу крові та резус-фактор.

8. Підписати контракт

За результатами вивчення кандидатів, які виявили бажання проходити службу у військовому резерві, командиром військової частини (військовим комісаром) приймається рішення про укладання контракту. Зверніть увагу, що вивчення кандидатів у резервісти здійснюється командирами військових частин (військовими комісарами) за документами Вашої особової справи. За потреби командир військової частини може запросити Вас на особисту співбесіду.

Військовий резервіст за контрактом має наступні переваги:

1. Одяг, обладнання та екіпірування резервістів

Військова форма одягу, предмети особистого екіпірування резервістів аналогічні передбаченим для військовослужбовців.

2. Підготовка резервістів

Резервіст проходить підготовку у своєму підрозділі на посаді згідно з контрактом та залучається до участі в усіх заходах бойового злагодження (бойові стрільби, тактичні навчання і тому подібне).

3. Фінансове забезпечення

Резервістам щорічно виплачується грошова винагорода у відповідності із військовим званням за результатами виконання програми підготовки. Також резервістам відшкодовують компенсацію за проїзд до місця проходження зборів та у зворотному напрямку і здійснюють виплату добового забезпечення (відповідно до військових звань). Під час проходження служби резервісту гарантується відповідні соціальні гарантії, можливість кар’єрного зростання по службі і отримання чергових військових звань. Законом України “Про військовий обов’язок і військову службу” впорядковано грошові виплати резервістам за період виконання служби у військовому резерві (із розрахунку до двох мінімальних прожиткових мінімумів на місяць). Служба в резерві це чудова можливість одночасно будувати цивільну та військову кар’єру.

Соціальні гарантії резервістів

Для збереження в Збройних Силах України максимальної кількості підготовлених резервістів створено досить привабливі умови служби. Зокрема резервісти забезпечуються соціальним пакетом, аналогічним тому, який мають військовослужбовці за контрактом. У тому числі:
– грошове забезпечення на рівні військовослужбовців за період зборів, навчань, тощо;
– безкоштовне медичне забезпечення резервістів у військово-медичних установах;
– пільгове отримання вищої освіти;
– врахування служби в резерві при обчисленні пенсії, тощо.

Крім цього, громадяни, які проходять службу у військовому резерві, не підлягають призову на строкову військову службу, а робоче місце зберігається на весь період виконання обов’язків служби у військовому резерві.

З питань проходження служби у військовому резерві Ви можете звернутися до найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки або до командування військової частини, якщо Ви вже резервіст оперативного резерву.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь