Служба за контрактом

Перевагами військової служби за контрактом є:

1. Стабільне, високе та своєчасне щомісячне грошове забезпечення:

–для рядового сержантського складу від 10 500 до 17 000 грн.
–для офіцерського складу від 14 000 до 20 000 грн.

2. Можливість кар’єрного росту.

Особи сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом або військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або проходять службу у військовому резерві, мають освітній ступінь вищої освіти не нижче бакалавра, направляються на курс військової підготовки за напрямом, що відповідає профілю службової діяльності, з урахуванням потреби в офіцерах такої спеціальності можуть призначатися на посади, що підлягають заміщенню особами молодшого офіцерського складу, з подальшим присвоєнням офіцерського звання.

3. Можливість навчання

Військовослужбовці, які проходять військову службу за контрактом, мають право навчатися без відриву від військової служби у вищих військових навчальних закладах, військових навчальних підрозділах вищих навчальних закладів, а у разі відсутності можливості підготовки за спеціальностями у цих навчальних закладах, – в інших вищих навчальних закладах з метою здобуття вищої освіти.

4. Щорічна оплачувана відпустка

Щорічна основна відпустка надається із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.

Також можуть надаватися відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш як 10 календарних днів.

Відпустка залежно від вислуги становить:

– до     10 років                                  –      30  календарних днів;
– від    10  до 15 років                      –      35   календарних днів;
– від    15  до 20 років                      –      40   календарних днів;
– понад 20 календарних років      –      45 календарних днів.

5. Безоплатна кваліфікована медична допомога

Надається у військово-медичних закладах охорони здоров’я, а при їх відсутності чи у невідкладних випадках – медична допомога надається державними або комунальними закладами охорони здоров’я за рахунок Міністерства оборони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів.

6. Вирішення житлового питання

Постановка на квартирний облік з можливістю подальшого отримання службового та постійного житла. Компенсація витрачених коштів за піднайом житла для усіх категорій військовослужбовців.

7. Пенсійне забезпечення

Розмір пенсії значно вищий ніж у цивільному секторі розмір пенсійного забезпечення та можливість її отримання за вислугою років (а не після досягнення пенсійного віку).

8. Соціальний захист сімей військовослужбовців

Дружинам (чоловікам) військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, виплачується за місцем роботи грошова допомога в розмірі середньомісячної заробітної плати при розірванні ними трудового договору у зв’язку з переведенням чоловіка (дружини) на службу в іншу місцевість.

При тимчасовій втраті працездатності листки непрацездатності оплачуються дружинам (чоловікам) військовослужбовців у розмірі 100 відсотків середньомісячної заробітної плати незалежно від страхового стажу.

Дружині (чоловіку) військовослужбовця щорічна основна відпустка за її бажанням надається у зручний для неї (нього) час одночасно із щорічною основною відпусткою військовослужбовця.

Місцеві ради надають позачергово місця дітям військовослужбовців, у дитячих закладах за місцем проживання.

Для підписання контракту потрібно:

1. Прибути до військової частини, в якій ви бажаєте проходити службу, для отримання письмової згоди командира частини, або до територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем обліку (місцем проживання) для співбесіди та визначення військової частини де ви б хотіли проходити військову службу та наявності вакантних посад. (Часто представники військових частин проводять співбесіду та надають письмову згоду у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки).

2. Після отримання письмової згоди командира прибути до територіального центру комплектування та соціальної підтримки та надати такі документи:

– копію паспорта та довідку про присвоєння ідентифікаційного номера;
– довідку з МВС України про відсутність судимості або її погашення;
– автобіографію в рукописному і надрукованому примірниках;
– довідку     про   трудову     діяльність;
– копії         документів про   освіту;
– довідку про склад сім’ї та місце реєстрації або фактичного проживання;
– службову характеристика (з місця роботи або навчання);
– військовий квиток        (для  військовозобов’язаних);
– дві фотокартки розміром 9 х 12 см.

3. Отримати направлення військового комісара для проходження військово-лікарської комісії. Після проходження ВЛК (щодо придатності до проходження військової служби на відповідній посаді), кандидат надає:

– сертифікат про проходження профілактичного наркологічного огляду;
– довідку про відсутність перебування на обліку у психоневрологічному диспансері;
– довідку     шкір-венерологічного  та      тубдиспансеру;
– довідку    про   відсутність вагітності   (для  жінок);
– довідку    визначення групи крові та      резус-фактора;
– результати         аналізів на ВІЛ,  сифіліс,      гепатитів    “В”    та      “С”;
– картку медичного огляду.

4. Пройти професійно-психологічний відбір у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки

5. Отримати припис для вибуття до визначеної військової частини.