Веприцький опорний заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені Героя Радянського Союзу Сергія Трохимовича Васюти

Початок розвитку освіти у Веприку сягає у далеку давнину. Наше село в літописах за 1621 рік вперше згадується як козацьке містечко. Освіту в дореволюційний період могли здобувати лише діти дворян, священників та заможних селян. Тривалий час жінки були позбавлені права одержувати освіту нарівні з чоловіками. Не випадково за статистичними даними архіву серед населення  Веприка в 1863 році була єдина грамотна жінка. У 1903 році у Веприцьких церковно-парафіяльних і двох земських школах навчалося всього 50 дітей. У березні 1921 року на ІІІ-му повітовому з’їзді незаможних селян у Гадячі було прийнято рішення про ліквідацію неграмотності дорослого населення. У зв’язку з складною обстановкою класової боротьби в роки громадянської війни школа по ліквідації неписьменності відкрилась у Веприку тільки 30 жовтня 1923 року. В ній навчалося 29 чоловік. У березні 1923 року Веприк став райцентром. У цьому ж році створюється семирічна трудова школа. З 1933 року школа стає середньою.

Бурхливе ХХ століття вносило постійні корективи в життя школи, але завжди вона залишалась культурно-виховним та естетичним центром села.

Наша школа гордиться своїми вихованцями. З її стін вийшло багато вчених і винахідників, інженерів і вчителів, офіцерів і лікарів, агрономів і механізаторів, людей найрізноманітніших професій.

Сучасне приміщення школи збудоване у 1973 році. На сьогодні у школі навчається 201 учень: 105 хлопців і 96 дівчат. Маємо 11 повних класів, з них у чотирьох запроваджена інклюзивна форма навчання

Школа знаходиться за адресою с.Веприк, вул. Васюти, 57