Великобудищанський спеціалізований заклад освіти І-ІІІ ст.

На початок ХІХ століття розвиток цивілізації, розширення знань поступово зумовлюють необхідність розширення мережі навчальних закладів. Особливе місце відводиться масовій початковій освіті. У 1829 році у селі Великі Будища була збудована нова кам'яна церква. Їй судилося майже на століття стати кульутрно-освітнім закладом нашого села. У 1846 році при церкві відкривається церковно-прихідська школа.

Перша типова школа була побудована на кошти земства у 1872-1874 роках (нині садиба Геращенка О.В.). Вона являла собою високий дерев'яний будинок, покритий соломою, з великими вікнами. В цьому будинку була одна класна кімната, коридор і квартира вчителя. Навчання було необов'язковим, чітких вікових обмежень для учнів теж не було. До школи міг ходити лише той, у кого був теплий одяг та взуття. Тому учнів було не багато. Лише на кінець 1890-х років по списку в школі навчалося близько 70 дітей.

З метою розширення трудових навичок учнів з 1989 року у школі створюється підсобне господарство, яке складалося з пасіки, теплиці, ферми та орендованої землі. На сьогодні - це добре відлагоджене господарство, в якому учні розвивають свої вміння.

Спільно з районним та обласним відділами освіти та Хорольським агропромколеджем розроблені концептуальні основи діяльності школи, які закріплені у Статуті. Навчальний план погоджується з Хорольським агропромколеджем та затверджується відділом освіти. В ньому робиться акцент на вивчення української мови, математики, фізики, інформатики, біології, креслення. Починаючи з 8-го класу, учні вивчають такі курси, як "Механізація сільськогосподарського виробництва", "Технологія виробництва продукції тваринництва і рослинництва", "Автосправа", "Тракторна справа". Учні за бажанням обирають профіль навчання - "Організатор-технолог ведення сільськогосподарського виробництва" або "Механізація сільськогосподарського виробництва". Успішне завершення навчання дає право випускникам продовжити навчання у Хорольському агропромколеджі.

Нинішнє і наступні покоління випускників школи мають пам'ятати тих, хто віддав свої знання, сили, вміння і натхнення найдорожчому скарбові - їм, дітям.

Школа знаходиться за адресою вул. Миру, 32, с. Великі Будища