Успенська церква у Веприку

Успенську церкву збудував на свої кошти та красиво обставив у 1837 р. поміщик Павло Семенович Масюков. Споруджена вона в стилі класицизму. Мурована, однобанна, хрещатав плані. Південний і північний фасад оздоблено чоториколонними портиками з трикутними фронтонами, а східний – колонадою композитного ордера. Головний західний фасад прикриває подвійний портик з трикутним і лучковим фронтонами. Успенська церва увінчана півсферичним куполом з глухим ліхтариком на круглому світловому барабані. Перед головним входом – відокремлена мурована багатоярусна дзвіниця. Церква обнесена муром. У 2000-2001 роках його поновлено.

Здавна заможні люди села виявляли благодіяння. Одним з благодійників був Ілля Платонович Ле. В 1759 році він подарував цій церкві старовинне "Євангіліє". Нині це "Євангіліє" зберігається в Успенцькій церкві у Веприку.

У 1917–1926 коштом парафіян інтер'єри церкви були розписані художниками Біликами.

1901 — мала церковний будинок, діяла земська школа. 1902 — мала церковну сторожку, будинок для псаломщика, діяли церковна б-ка та земська школа. 1912 — мала квартири для священика і псаломщика. У 1895 до парафії входили частина м-ка Веприк та хутір в 7 верстах від нього. 1901 у парафії — частина м-ка Веприк та хутір, 272 двори. 1902 — частина м-ка Веприк та хут. Яновщина. У черв. 1922 релігійна громада У. ц. пройшла державну реєстрацію. Відомо, що громада була ліквідована, а церква закрита. Відновила діяльність, вірогідно, в кін. 1941 чи на поч. 1942. З того часу діяльність не перереривалася.

За вівтарною частиною храму в межах огорожі церковного подвір'я існував невеликий цвинтар, від якого збереглося три могили.

Релігійна громада пройшла державну реєстрацію 19.02.1993 за № 72, як громада УПЦ. Богослужіння проводяться у культовій споруді.