Село Великі Будища

Село Великі Будища були засновано в 1625 році. За даними на 1859 рік у власницькому, казеному та козацькому селі Гадяцького повіту Полтавської губернії, мешкало 2036 осіб. Станом на 1900 рік село було центром окремої, Великобудищанської волості.Село постраждало внаслідок геноциду українського народу 1932—1933 та 1946–1947 роках. Навколо території села є багато нафтових свердловин. Наразі село Великі Будища є адміністративним центром Великобудищанської громади. Станом на 01.01.2021 року населення становить 707 чоловік. В самому центрі села розташована Великобудищанська сільська рада.

Фото без опису

Зовсім поруч знаходиться храм. 2 серпня 2020 відбулося освячення новозбудованого храму. Освячення здійснив митрополит Полтавський і Миргородський Филип. Двері храму відкриті для всіх прихожан

Фото без опису

Також на території Великих Будищ знаходиться школа та садочок.

Проїжаючи далі за міст, можна побачити сільський будинок культури, в якому проводяться різні культурно-масові заходи, святкові концерти.

Фото без опису

Також поряд знаходяться пам'ятники присвячені жертвам голодомору, пам'ятник в честь визволення села від фашистських загарбників.

Фото без описуФото без описуФото без опису

Неподалік від Будинку культури є оснажене футбольне поле, де проходять матчі районного та обласного масштабу.

Фото без опису

Про здоров'я свої мешканців дбає сільська амбулаторія.