Великобудищанська громада
Полтавська область, Миргородський район

Боротьба з амброзією - справа кожного!

Дата: 02.08.2024 11:25
Кількість переглядів: 80

 

Амброзія полинолиста - бур’ян, що завдає великої шкоди не лише сільському господарству, а й здоров’ю людини, адже це один із найнебезпечніших в Україні бур’янів-алергенів. У період цвітіння амброзії (з середини серпня до жовтня) у багатьох спостерігається алергійне захворювання, яке практично не піддається лікуванню – амброзійний поліноз. Саме тому амброзію полинолисту віднесено до карантинних бур’янів і боротьба з нею має здійснюватися систематично по всій території України.

Щоб ефективно боротися із амброзією полинолистою, необхідно знати, що це рослина-однорічник, яка розмножується тільки насінням. Вегетуюча рослина для людини безпечна, на відміну від квітучої. До того ж у вегетуючої рослини коріння слабке, отже, її легко вирвати з корінням. Скошування – не найефективніший спосіб боротьби. Адже, коли залишаються хоча б перші (найнижчі) листки, пагони розвинуться і обов’язково заквітують.
Досвід боротьби з амброзією засвідчує: там, де вчасно та ретельно рвали амброзію з корінням, у майбутньому з’являються лише поодинокі рослини, які легко знищити.
У сільському господарстві цю проблему вирішують за допомогою гербіцидів. Доцільним є використання гербіцидів у випадках, коли інші методи боротьби неможливі або неефективні, наприклад, для знищення амброзії полинолистої на залізничних полотнах. Однак дозволяється застосування лише тих гербіцидів, які занесені в перелік дозволених до використання в Україні.
На присадибних ділянках, на невеликих площах, з амброзією полинолистою найкраще боротися методом виривання рослини з корінням. Це потрібно робити до її цвітіння, яке починається наприкінці липня або на початку серпня і триває до середини осені.
Знищити якнайбільше рослин до цвітіння – означає не допустити утворення пилку, насіння, а відтак і завоювання цією рослиною нових територій.
Нагадуємо мешканцям приватних секторів, власникам дачних та земельних ділянок про особисту адміністративну відповідальність за порушення фітосанітарного законодавства - статтею 105 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» передбачено накладання штрафу.
Пам’ятаймо: позбутися алергії набагато складніше, ніж позбутися амброзії.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь