Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі Газове паливо (Природний газ)

Дата: 07.12.2023 09:32

1. Ідентифікатор закупівлі:

UA-2023-12-05-003422-a

2. Назва предмету закупівлі:

ДК 021:2015: 09120000-6 – Газове паливо (Природний газ).

3. Обсяги закупівлі електричної енергії:

16 000 куб. м;

4. Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі:

4.1. Технічні та якісні характеристики товару, що закуповується, повинні відповідати технічним умовам та стандартам, передбаченим законодавством України, діючими на період постачання товару.

4.2. Фізико-хімічні показники газу природного, який постачається Замовнику, повинні відповідати міждержавному ДСТУ 5542-87, Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2494, Кодексу газотранспортної системи, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2493.

4.3. Якість газу, що передається Споживачу на межі балансової належності, має відповідати вимогам, встановленим державними стандартами, технічними умовами, нормативнотехнічними документами щодо його якості.

4.4. За одиницю виміру кількості газу при його обліку приймається один кубічний метр (куб. м), приведений до стандартних умов: температура газу (t) = 20 градусів Цельсія, тиск газу (P) = 760 мм ртутного стовпчика (101,325 кПа).

4.5. Учасник при поставці товару передбачає необхідні заходи із захисту довкілля: здійснює діяльність з додержанням вимог екологічної безпеки, правил, нормативів, стандартів що регулюють діяльність учасника в сфері охорони довкілля від забруднення та інших шкідливих впливів.

4.6. Закону України «Про ринок природного газу» № 329-VIII від 09.04.2015 р. та іншим нормативно правовим актам, прийнятим на виконання Закону України «Про ринок природного газу».

4.7. Правилам постачання природного газу, затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 № 2496.

5. Розмір бюджетного призначення:  264 864,00 гривень.

6Обґрунтування очікуваної вартості предмета закупівлі

Розрахунок здійснено з урахуванням вартості товару на ринку в межах затверджених кошторисних призначеннях на 2024 рік, відповідно до пп. 2 п.1 розділу ІІ Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі.

Для визначення очікуваної вартості газового палива (природного газу) було застосовано метод порівняння ринкових цін - це метод визначення очікуваної вартості на підставі даних ринку, а саме загальнодоступної відкритої інформації про ціни та інформації з отриманих цінових пропозицій та прайс-листів на момент вивчення ринку.