A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великобудищанська громада
Полтавська область, Миргородський район

Представники місцевого самоврядування Полтавської області розпочали навчання новим методам вирішення конфліктів для посилення згуртованості

Дата: 09.03.2023 12:00
Кількість переглядів: 101

 

Методикам використання діалогових підходів під час проведення консультацій з громадськістю навчалися представники 15 громад Полтавської області під час заходу, що відбувся 3 березня 2023 року в місті Полтава.

Тренінг проводився  в рамках проєкту «Лабораторії творчого діалогу в громадах», що реалізується  Спілкою «Громадські ініціативи України» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Методика діалогового підходу є важливим інструментом, який дасть змогу муніципалітетам вирішувати актуальні питання життя громади, враховуючи потреби різних груп місцевих жителів, представників бізнесу, громадських організацій і внутрішньо переміщених осіб.

Як зазначив один із тренерів проєкту Олег Овчаренко: «Насамперед, діалог – це «глибинний процес», тобто не просто факт зустрічі чи розмови або суперечки, а процес, коли комунікація між учасниками виходить за межі обміну звинуваченнями чи претензіями. Натомість ми фокусуємося на індивідуальних чи колективних переживаннях, болях, їхніх причинах, передумовах».

У подальшому за підтримки експертів проєкту, навчені представники місцевого самоврядування із цих громад зможуть використати діалогові методики на практиці при проведенні консультацій з громадськістю. Так, в громадах Полтавської області, які беруть участь в проєкті, будуть обрані актуальні напрямки розвитку, з’ясовані різні бачення вирішення нагальних проблем та відбудуться щонайменше два громадських обговорення із залученням усіх зацікавлених сторін.

Як зазначила координаторка проєкту в Полтавській області Ксенія Литвишко: «Такий спосіб побудови відносин як діалог дає можливість висловити свою точку зору та почути точку зору іншої людини, чого часто бракує у відносинах влади з населенням. Там, де неналагоджена ефективна комунікація між зацікавленими сторонами, часто і завжди наростає конфлікт. Це вже кризовий період, який можна подолати завдяки такому відкритому майданчику для обговорення як фасилітована діалогова зустріч, ціллю якої є зрозуміти один одного. Що більше представники влади будуть комунікувати з населенням, то краще уповноважені особи будуть розуміти їх потреби та сприяти їх задоволенню, а це в свою чергу підвищуватиме рівень довіри населення до влади

Нагадаємо, що в рамках проєкту «Лабораторії творчого діалогу» навчання практикам проведення діалогів загалом пройдуть 240 представників місцевого самоврядування з 12 регіонів України.  Проєкт  є однією з перших масштабних ініціатив впровадження діалогового підходу в застосуванні інструментів участі на місцевому рівні.   

Координатори проекту  у Великобудищанській  територіальній громаді: 

Тимошенко Віта Володимирівна – завідувач сектору економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Великобудищанської сільської ради. Федусенко Сергій Костянтинович – староста  Веприцького  старостинського  округу  Великобудищанської сільської ради.

Проєкт реалізується в рамках програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою», що спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь