Відбувся обласний огляд-конкурс аматорських колективів та окремих виконавців Великобудищанського ЦКТ «Звучи, рідна мово»

Дата: 06.03.2023 16:17

3 березня відбувся обласний огляд-конкурс аматорських колективів та окремих виконавців Великобудищанського ЦКТ «Звучи, рідна мово», присвячений 80-річчю від Дня народження Героя України, народної артистки України, лауреата Державної премії України імені Тараса Шевченка, повного кавалера ордена Княгині Ольги – Раїси Кириченко.

На творчому звіті були присутні почесні журі: доктор філософії, асистент кафедри музики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, директор Полтавського обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, член Національної Всеукраїнської музичної спілки, голова журі Дмитро СОКОЛОВ; художній керівник та головний диригент Полтавського академічного симфонічного оркестру, член Національної Всеукраїнської музичної спілки, народний артист України Віталій СКАКУН; заступник директора Полтавського обласного Центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, член Національної хореографічної спілки України, секретар журі Олена БЄЛАКОВА.

Для членів комісії та глядачів було представлено 25 художніх номерів. Серед аматорських колективів та окремих виконавців були: фольклорний ансамбль «Жива роса» (Великобудищанський ЦКТ, кер. – Тетяна Іщенко), ансамбль «Любисток» (Веприцький СБК, солістка – Світлана Дулич), дует «Мальви» (Вельбівський СБК, кер. – Світлана Петрова), народний фольклорний ансамбль «Чарівниця» (Плішивецький СБК, кер. – Любов Деркач), дует у складі Тетяни Іщенко та Василя Бракового (Великобудищанський СБК, кер. – Віктор Кутовий), драматичний гурток (Броварківський СК, кер. – Людмила Костенко), дует у складі Тетяни та Альони Дроботі (Бобрицький СК, кер. – Тетяна Дроботя), ансамбль «Родина» (Книшівський СБК, кер. – Ліда Коротя), вокальний ансамбль «Броварчанка» (Броварківський СК, кер. – Людмила Костенко), дует у складі Анни та Тетяни Старостенко (Мартинівський СБК, кер. – Ніна Субота), мішаний ансамбль «Надвечіря» (Великобудищанський СБК, кер. – Віктор Кутовий), хореографічна постановка «Повернись живим» (Теплянський СК, постановка Каріни Микитченко), «Віночок українських мелодій» у виконанні троїстих музик (Великобудищанський СБК, виконавці – Віталій та Анатолій Синеполи, та кер. – Віктор Кутовий), а також сольні виконавці Валентина Іванченко (Веприцький СБК), Світлана Петрова (Вельбівський СБК), Ніна Субота (Мартинівський СБК), Валентина Дмитренко (Великобудищанський СБК), Євгенія Горбуля (Книшівський СБК); хореографічна постановка у виконанні Богдана Бутка.

Особливістю творчого звіту стало те, що він був благодійним: глядачі мали змогу долучитися до збору коштів на потреби Збройних Сил України, а також придбати речі на виставці плетених ляльок від майстрині Світлани Клименко, виставці «Паперова лоза» від Ольги Стафійчук та Тетяни Іщенко, виставці творчих робіт майстрині Ніни Балали, виставці вишитих рушників Марії та Катерини Гречки.

Загальна сума збору становила 6 тисяч 200 гривень.

Директор Великобудищанського ЦКТ Тетяна Іщенко висловлює вдячність колективам та сольним виконавцям за якісну підготовку, підтримку та вдалу організацію заходу.

Чекаємо на відібрані номери, які будуть представлені у заключному огляді-конкурсі у Полтаві.