Чи можна відмовити працівнику у відпустці через війну?

Дата: 20.12.2022 10:22

Відповідно до графіку відпусток працівник має йти у відпустку, але роботодавець відмовляє у наданні 24 календарних днів відпустки (згоден надати 22 дні) з мотивів воєнного стану. Чи має право працівник на відпустку повної тривалості?

Так, працівник має право на щорічну відпустку повної тривалості — 24 календарні дні.

Відповідно до статті 10 Закону України «Про відпустки» право працівника на щорічні основну та додаткові відпустки повної тривалості у перший рікроботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи на даномупідприємстві.

У разі надання працівникові зазначених щорічних відпусток до закінченняшестимісячного терміну безперервної роботи їх тривалість визначаєтьсяпропорційно до відпрацьованого часу.

Таким чином, працівник, який працює на підприємстві 11 місяців, має право на всі види щорічних відпусток повної тривалості.

Звертаємо увагу, що відповідно до статті 12 Закону України «Про організаціютрудових відносин в умовах воєнного стану» у період дії воєнного стану щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю24 календарні дні.

У період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічноговіку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктахкритичної інфраструктури.

Головний державний інспектор відділу з питань

праці південного регіону управління

інспекційної діяльності у Полтавській області

Північно-Східного міжрегіонального