9 листопада відзначають День української мови та писемності

Дата: 09.11.2022 08:31

Мова - це генетичний код нації.

Упродовж століть українська мова, так само як і її носії – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав.

Однак попри це, з кожним роком українська мова розквітає: носіїв рідної мови стає дедалі більше, а говорити українською сьогодні та популяризувати нашу рідну мову - особливо актуально у такий нелегкий для всіх нас час.

Носіями української мови є 40-45 мільйонів людей, більшість з яких мешкають на території України. Поширена наша мова також у Молдові, Польщі, Румунії, Словаччині, Казахстані, Аргентині, Бразилії, Великій Британії, Канаді, США та інших країнах, де проживають українці. Українська мова є другою або третьою слов'янською мовою за кількістю мовців і входить до 30 найпоширеніших мов світу.

Також День української писемності та мови також традиційно проходить Радіодиктант національної єдності.