У Великобудищанській громаді відбувся благодійний біговий марафон "Гадяцьке сафарі"

Дата: 15.10.2022 20:01

15 жовтня у Великобудищанській громаді до Дня захисників і захисниць України відбувся спортивний захід - благодійний біговий марафон «Гадяцьке сафарі»

У рамках марафону спортсмени мали змогу подолати три відстані: 10 км, 21,1 км, 42,2 км.

Перед початком забігу усі учасники хвилиною мовчання вшанували пам‘ять загиблих українців у війні з росією.

Усіх присутніх привітав голова Великобудищанської громади Микола Шаблій:

«Такий марафон у нас вперше, він присвячений Дню захисників і захисниць України та має благодійну мету - збір коштів на підтримку ЗСУ. Вітаю усіх у нашому Полтавському краї й бажаю гарного забігу!»

Учасником марафону "Гадяцьке сафарі" став голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, який поділився враженнями на сторінці у Фейсбук:

«Моя перша 10-ка з початку повномасштабної війни. Микола Шаблій - дякую за запрошення. Віримо в ЗСУ!»

Співорганізатор заходу, співзасновник страхової компанії «STARLIFE», житель Великобудищанської громади Владислав Головко розповів, що цьогоріч не було планів організовувати марафон через війну в країні. Однак спільна мета - зробити все, щоб подолати ворога - зібрала у цей день близько 130 спортсменів з усієї України: Гадяча, Полтави, Києва, Харкова, Черкас.

«Марафон бігаю щороку. Але для мене біг - це не захід, це спосіб життя. Разом із друзями, знайомими, однодумцями вирішили долучитися до проєкту, який координується із Головним управлінням розвідки МО України - збір на двадцять ударних груп безпілотників (новий рід військ, який включає і гексокоптери-бомбери, і станції керування БПЛА, і багатофункціональні БПЛА). Біг став одним зі способів залучення коштів для цього проєкту: головна умова участі у марафоні - донат від учасника не менше 100 грн», - говорить Владислав Головко.

Завдяки марафону вдалось зібрати близько 30 тис. грн для цього проєкту.

Але є ще й інша, не менш важлива мета цього заходу - популяризація та підтримка здорового способу життя.

«Як педагог - розумію, що предмет «Фізична культура» у школах є, а фізичної культури немає. На жаль, дітям не розповідають, що таке кардіо чи м’язове навантаження, як потрібно тренуватись, чому варто робити розминку і чому це важливо для здоров’я. Ми звикли щодня чистити зуби - а з тілом, насправді, те ж саме: воно потребує нашої уваги регулярно. Тому вважаю, що ці знання своїм дітям повинні давати батьки, звісно ж, демонструючи власний приклад», - зауважив Владислав Головко.

За результатами бігу визначили переможців у трьох дистанціях, які отримали символічні подарунки.

День виявився результативним: і про здоров‘я подбали, і Збройним Силам України допомогли.

Дякуємо усім, хто долучився!