16 серпня відбулася двадцять четверта позачергова сесія 8 скликання Великобудищанської сільської ради

Дата: 17.08.2022 10:23

На сесію прибули депутати, виконавчий комітет Великобудищанської сільської ради, директори комунальних закладів та підприємств, керівники структурних підрозділів.

Розпочали сесію хвилиною мовчання, ушанувавши пам‘ять загиблих захисників у війні з росією.

У ході двадцять четвертої позачергової сесії було розглянуто 46 основних питань та 5 додаткових.

На початку засідання сільський голова Микола Шаблій зауважив, що через війну і спричинену нею економічну та соціальну кризу цей опалювальний сезон на Полтавщині, як і у всій країні, може стати найскладнішим за всі останні роки.

Нацбанк прогнозує інфляцію у понад 30%, що не може не позначитися на платоспроможності громадян.

За цих умов Верховна Рада повинна була шукати соціально прийнятне рішення, яке б дозволило українцям пройти зиму. Особливо з врахуванням тяжкого матеріального стану громадян. Тож в ході пленарного засідання, що відбулося 27 липня, парламент встановив мораторій на підвищення тарифів на розподіл природного газу і тепло.

Верховна Рада вчасно проголосувала Закон №7427, згідно з яким протягом дії воєнного стану та шести місяців після його завершення вводиться мораторій на підвищення вартості найбільш важливих компослуг. Зокрема, мова йде про ціну на розподіл природного газу; теплову енергію (її виробництво, транспортування та постачання) та постачання гарячої води для всіх категорій споживачів.

Особисту участь у доопрацюванні законопроєкту задля максимального врахування інтересів споживачів брав народний депутат від Полтавщини Олег Кулініч . Зокрема, ним були подані 150 правок, які були враховані авторами законопроєкту.

Також закон передбачає незастосування штрафів та пені за несвоєчасні розрахунки за природний газ ОСББ будинків, житлово-будівельними кооперативами за період, коли такий будинок знаходився на тимчасово окупованій території або був непридатним для проживання.