Чи зберігається за добровольцями тероборони робоче місце та середній заробіток?

Дата: 18.03.2022 10:38

Підставою для збереження місця роботи та середнього заробітку за працівником – добровольцем тероборони є контракт добровольцятероборони.

Територіальна оборона-це складова національногоспротиву (згідно ч. 1 ст. 3 Закону України № 1702-ІХ «Про основи національного спротиву» (із змінами) (Далі- Закон № 1702-ІХ). Територіальна оборона складається з військової, цивільної та військово-цивільної. (с. 1 ст. 4 Закону № 1702-ІХ).

Ст. 119 КЗпП містить вказівку про збереження місцяроботи, посади та середнього заробітку лише за працівниками, які долучились до воєнної складовоїтериторіальної оборони, уклавши контракти про проходження військової служби, призвані як резервісти або під час мобілізації.

КЗпП не містить прописаних гарантій щодопрацівників, які вступили до добровольчихформувань територіальних громад. Водночасвідповідно до ч. 2 ст. 24 Закону № 1702-ІХ на членівдобровольчих формувань територіальних громад підчас їх участі у заходах підготовки добровольчихформувань територіальних громад, а такожвиконання ними завдань територіальної оборони поширюються гарантії соціального захисту і правового захисту, передбачені Законом України № 2011-ХІІ «Про соціальний і правовий захиствійськовослужбовців та членів їх сімей». Проте, гарантії зі збереження місця роботи, посади та середнього заробітку для зазначеної категоріїпрацівників в законі не прописані.

Отже, за працівниками, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, слід зберігатимісце роботи, посаду та середній заробіток. Підставою є підписаний контракт.

Головний державний інспектор

Управління Держпраці у Полтавській області                Л.Тіхонова