Управління Держпраці у Полтавській області інформує: "Дії роботодавця під час воєнного стану!"

Дата: 15.03.2022 09:54

Управління Держпраці у Полтавській областіінформує: "Дії роботодавця під час воєнного стану!"

1.Якщо працівники не можуть доїхати до роботи, але можуть виконувати свою роботу дистанційно, — видайте наказ про дистанційну роботу. Щобдозволити працівникам працювати дистанційно, достатньо наказу (ч. 11 ст. 60-2 КЗпП).Ознайомтепрацівників з наказом засобами електронногозв’язку. В наказі бажано вказати контактні номерителефонів відділу кадрів та керівників у разівиникнення екстреної ситуації.

2.Для працівників, які не можуть працюватидистанційно, оголосіть простій.

Простій — це призупинення роботи, викликаневідсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотноюсилою або іншими обставинами (ч. 1 ст. 34 КЗпП).Оплатіть простій в розмірі не нижче від двохтретин тарифної ставки встановленого працівниковірозряду (окладу) (ч. 1 ст. 113 КЗпП).

3.Працівник не може працювати дистанційно, але не хоче втрачати частину заробітку, — запропонуйтеоформити відпустки:

щорічну;

соціальну.

Інший варіант — домовитися з працівниками та надайти відпустки без збереження зарплати. Наразітермін перебування у відпустці без збереженнязаробітної плати за згодою сторін не обмежується 15 календарними днями.

5. Якщо працівників призвали на військову службу або вони уклали контракт, то видайте наказ про увільнення працівника від роботи зі збереженнямсереднього заробітку, місця роботи та посади післятого, як отримаєте документи, що підтверджуютьпризов (вступ) на службу (ст. 119 КЗпП).

.