A A A K K K
для людей із порушенням зору
Великобудищанська громада
Полтавська область, Миргородський район

У якому випадку рахується простій і яка зарплата в такому випадку?

Дата: 15.03.2022 09:53
Кількість переглядів: 169


 

Відповідно до статті 34 КЗпП простій – цезупинення роботи, викликане відсутністюорганізаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою абоіншими обставинами.

     У разі простою працівники можуть бути переведені за їх згодою з урахуванням спеціальностіі кваліфікації на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі, організації на весь час простою або на інше підприємство, в установу, організацію, але в тій самій місцевості на строк до одного місяця.

     Відповідно до статті 113 КЗпП про початок простою, крім простою структурного підрозділу чивсього підприємства, працівник повинен попередити власника або уповноважений ним орган чи бригадира, майстра або посадових осіб.

     У випадку виникнення простою не з вини працівника доцільно оформити:

• акт простою, в якому зафіксувати обставини, внаслідок яких виник простій, дату виникненняпростою тощо.

• наказ власника або уповноваженого ним органу, який міститиме перелік структурних підрозділів(працівників), на які поширюється простій, у випадку, якщо простій не поширюватиметься на все підприємство, а також дату початку та, за можливості, дату закінчення простою або ж подію, з якою пов’язане закінчення простою.

    У разі оголошення простою на підприємстві, установі, організації оплата праці здійснюється на умовах, визначених колективним договором абоорганізаційно-розпорядчим актом роботодавця, але не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу) відповідно до статті 113 Кодексу законів про працюУкраїни.

Відповідно до постанови Кабінету МіністрівУкраїни від 07.03.2022 № 221 «Деякі питанняоплати праці працівників державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, що фінансуються абодотуються з бюджету, в умовах воєнного стану»надане право керівникам державних органів, підприємств, установ та організацій, щофінансуються або дотуються з бюджету, до припинення чи скасування воєнного стану в Українів межах фонду заробітної плати, передбаченого у кошторисі, самостійно визначати розмір оплати часу простою працівників, але не нижче від двох третинтарифної ставки встановленого працівниковітарифного розряду (посадового окладу).

Крім того, рекомендовано керівникам органівмісцевого самоврядування застосовувати положенняпункту 1 цієї постанови та здійснювати йоговиконання в межах фондів заробітної плати, передбачених у кошторисах відповідних органів, підприємств, установ та організацій

 

Головний державний інспектор

Управління Держпраці у Полтавській області                  Л.Тіхонова


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь