Антибіотики проти COVID-19

Дата: 23.02.2022 10:00

Чи ефективні антибіотики проти COVID-19?

Дамо відповідь одразу: антибіотики не діють на віруси, а COVID-19 має саме вірусне походження. Антибіотики ж діють лише на бактерії, тому боротися з коронавірусом антибактеріальними препаратами недоцільно та навіть шкідливо.

Чи треба приймати антибіотики для «профілактики» COVID-19?

Ні. Така «опція» взагалі має бути виключена, адже вони не діє на коронавірус. Антибіотики варто приймати, коли для цього є показання, а не з метою так званої «профілактики».

Чим шкідливий неконтрольований прийом антибіотиків?

По-перше, вживання антибіотиків без достатніх для цього показань може заподіяти шкоду здоров’ю людини. До прикладу, йдеться про побічні реакції у конкретного пацієнта.

По-друге, через неконтрольоване вживання антибіотиків збільшується кількість антибіотикорезистентних бактерій, тобто тих, які є стійкими до дії антибіотиків. Простіше кажучи, якщо людині дійсно знадобиться лікування антибіотиками, то воно може не діяти потрібним чином саме через антибіотикорезистентність. Окрім того, антибіотикорезистентні бактерії можуть передаватись від людини до людини.

У такому випадку лікування може бути більш тривалим, менш ефективним та дорожчим.

Хто ухвалює рішення про застосування антибіотиків?

Лише лікар. Своє рішення він приймає залежно від стану пацієнта, тяжкості перебігу хвороби, ступеня ураженості внутрішніх органів і, головне, наявності показань для їхнього застосування.

Лікар повинен призначати антибіотики тільки за наявності лабораторно підтвердженої супутньої бактеріальної інфекції або у разі обґрунтованої підозри на неї.

Підсумуємо: призначати антибіотики у разі коронавірусної хвороби може лише лікар, якщо у пацієнта діагностували супутню бактеріальну інфекцію. Віруси антибіотиками не вбиваються, а неконтрольоване вживання антибіотиків може шкодити здоров’ю.

#МОЗ #COVID19 #covid #антибіотики

МОЗ