Великобудищанська громада
Полтавська область, Миргородський район

«Чистий мозок» — дайджест спростувань медичних міфів від МОЗ спілтно з Stopfake №6

Дата: 27.10.2021 09:21
Кількість переглядів: 265

МІФ №1: Ймовірність смерті дітей від вакцини втричі вища, ніж від COVID-19

Поширюється інформація, що ймовірність смерті дітей від вакцини у три рази вища, ніж від COVID-19, який нібито дуже рідко зустрічається у дітей. В якості доказу користувачі посилаються на дані Інституту Пауля Ерліха в Німеччині. Також автори публікацій стверджують, що інформація про серйозні побічні ефекти після вакцинації від COVID-19 замовчується.

ФАКТ: Дані Інституту Пауля Ерліха в Німеччині, на які посилаються автори публікацій, не підтверджують цю фейкову заяву. У звіті Інституту йдеться про три летальні випадки серед вікової групи 12-17 років. У всіх трьох випадках смертей причинно-наслідковий зв’язок із вакцинацією на цей момент не було встановлено. Натомість станом на 20 жовтня 2021 року в Німеччині зареєстровано 28 летальних випадків, спричинених COVID-19 у віковій групі від 0 до 19 років.

Більше інформації тут: ??https://bit.ly/3me7YXw

МІФ №2: Серед вакцинованих від COVID-19 – масові випадки раку

Дезінформатори поширюють висловлювання американського патологоанатома Райана Коула про те, що серед вакцинованих від коронавірусу спостерігається двадцятикратне збільшення випадків захворювання на рак. Причина цього нібито криється в клітинах, що мають назву Т-хелпери і Т-кілери. Перші відповідають за координацію інших клітин імунної системи, другізнищують віруси.

ФАКТ: На запит StopFake іноземні експерти з організації Health Desk підкреслилинемає ніяких доказів того, що серед вакцинованих проти COVID-19 реєструються випадки захворювання на рак. Дослідження показують, що вакцина від COVID-19 навпаки стимулює, а не пригнічує клітини Т-кілери. Саме вони якраз і запобігають розвитку захворювань. Також, з огляду на природу онкологічних хвороб, які розвиваються протягом декількох років, неможливо стверджувати про зв’язок нещодавньої вакцинації з виникненням раку.

Більше інформації тут: https://bit.ly/2YSR0W7

МІФ №3: Червоний Хрест збирає в школах України дані дітей з метою трансплантації органів

Українські дезінформатори поширюють розповіді про те, що представники Данського Червоного Хреста збирали у львівській школі №91 персональні медичні дані учнів. Нібито це - дані про хвороби дітей та їхні здорові органи, які передаються в Данію.

ФАКТ: ??У Товаристві Червоного Хреста України заявили, що їхні волонтери ніколи не проводили збір даних про стан здоров’я дітей. Також ані Червоний Хрест в Україні, ані партнерські організації, включно з Данським Червоним Хрестом, не мають стосунку до трансплантації органів.

Більше про цей міф тут: https://bit.ly/3Egvj1c

МІФ №4: Сода і часник лікують серйозні респіраторні захворювання

У розпал осені користувачі знову почали поширювати повідомлення, що інгаляції на основі соди і часнику здатні вилікувати навіть задавнені респіраторні захворювання на кшталт хронічного бронхіту, емфіземи легень, пневмонії, а також ангіну. Автори публікацій пропонують хворим кілька разів на день дихати парами соди і часнику. Цей засіб нібито допоможе навіть при найважчому перебігу респіраторних хвороб із температурою більше 40 градусів.

?? ФАКТ: Інгаляції на основі соди та часнику є неефективним і небезпечним методом для лікування респіраторних захворювань. Вживання соди впливає на зміну РН організму і заважає процесу регенерації пошкоджених клітин, а пари часнику можуть викликати важку алергічну реакцію. Також подібні інгаляції можуть стати причиною спазму бронхів, опіку слизової оболонки ротової порожнини та навіть розвитку ускладнень у вигляді синуситу або ангіни.

Більше у спростуванні: https://bit.ly/2XKsHZI

МІФ №5: В Україні терміново впроваджують локдаун

У соцмережах тривають маніпуляції на тему введення локдауну на тлі погіршення ситуації із захворюваністю на COVID-19 в країні. Щодня користувачі поширюють фейкові дописи про те, що запроваджуються посилені карантинні обмеження, змінюється лише дата, з якої «вводиться» локдаун, а також список регіонів, на які нібито поширюються обмеження.

ФАКТ: Станом на 25 жовтня 2021 року в Україні не вводили жорстких карантинних обмежень в усіх областях. У червоній зоні епіднебезпеки перебувають вісім областей – Дніпропетровська, Донецька, Запорізька, Миколаївська, Рівненська, Сумська, Одеська та Херсонська. Уряд не планує запроваджувати повний локдаун і закликає масово вакцинуватися проти COVID-19.

Більше у спростуванні: ??https://bit.ly/2ZmEaQ9

#чистий_мозок

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь