Заходи безпеки при виявленні вибухонебезпечних предметів

Дата: 25.03.2021 11:18

Фото без опису

Після закінчення Другої світової війни пройшло майже 76 років, але земля України до сьогодні береже в собі відголоски цієї кривавої війни ХХ століття. Інтенсивне ведення бойових дій під час Другої світової війни спричинило забруднення вибухонебезпечними предметами значних територій нашої держави, які і донині несуть загрозу населенню. Не виключенням є і територія  Великобудищанської громади.
За результатами проведення аналізу виявлення вибухонебезпечних предметів населенням за останні три роки на території Великобудищанської ТГ сталося 27 таких випадків під час яких групою піротехнічних робіт АРЗ СП Головного управління виявлено та знищено 239 вибухонебезпечних предметів, а саме мінометних мін -61 од., артилерійських снарядів – 140 од., ручних гранат – 34 од., постріл осколочний гранатометний (ВОГ) – 4 од.
З метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів,  просимо дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:
торкатися підозрілого предмету або пересувати його;
заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;
здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;
намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;
розбирати вибухонебезпечний предмет.
Пам'ятайте, що у разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.

Великобудищанської сільської ради