ГУ ДПС у Полтавській області інформує про набрання чинності положень пункту 23 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України. СПИСАННЯ ШТРАФНИХ САНКЦІЙ ТА ПЕНІ, НАРАХОВАНИХ НА СУМУ ПОДАТКОВОГО БОРГУ, ЩО РАХУЄТЬСЯ СТАНОМ НА 01.11.2020Р.

Дата: 22.02.2021 09:51

ГУ ДПС у Полтавській області

Штрафні санкції та пеня будуть списані, якщо:

…основна частина податкового боргу (без штрафних санкцій, пені, крім несплачених процентів за користування розстроченням/відстроченням) погашена платником податків грошовими коштами;

… це погашення здійснене протягом шести місяців з дня набрання чинності Законом України №1072 від 04.12.20 (тобто з 10 грудня 2020 року по 10 червня 2021 року);

… та за умови, що платник податків забезпечує  своєчасну і повному обсязі сплату поточних податкових зобов'язань і загальнодержавних та місцевих податків.

Щоб скористатись зазначеною нормою закону, необхідно звернутись до контролюючого органу за місцем обліку податкового боргу із заявою в довільній формі про такий намір.

ГУ ДПС у Полтавській області

інформує про набрання чинності положень пункту 12 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України.

податковИЙ борг фізичних осіб,

який РАХУЄТЬСЯ станом на 01.12.2020Р., може бути відстроченИЙ до 29.12.2021р.

1. Відстрочення надається за умови, якщо загальна сума боргу платників податків - фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб, не перевищує 6800 грн.
  2. Відстрочення надається без нарахування процентів за користування таким відстроченням.
  3. У разі погашення платником податків повної суми відстроченого боргу не пізніше визначеного строку штрафні санкції і пеня на такі сплачені відстрочені суми не застосовуються та не нараховуються, а застосовані (нараховані) коригуються до нульових показників.

ГУ ДПС у Полтавській області

інформує про набрання чинності змін внесених до  положень пункту 915 розділу VIII Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» №2464-VI.

списання боргу по єдиному соціальному внеску (ЄСВ), що рахується станом на 01.12.20р. та утворився за період 01.01.17-01.12.20р.

Умовами для проведення списання є:

- відсутність у платників отриманого доходу (прибутку) від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за період з 01.01.2017р. до 01.12.20р.

- подання до 1 березня 2021 року :

1. державному реєстратору за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи - підприємця на загальній системі оподаткування заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності (для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність - до податкового органу за основним місцем обліку заяви про зняття з обліку як платника єдиного внеску);

2. до податкового органу - звітності відповідно до вимог частини другої ст.6 цього Закону за період 01.01.2017р. до 01.12.20р. Такі документи подаються платниками (особами) виключно у випадку, якщо вони не були подані раніше;

3.  до податкового органу заяви про списання заборгованості.

ГУ ДПС у Полтавській області

інформує про набрання чинності положень пункту 24 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України.

На виконання вимог положень пункту 24 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України контролюючим органом проведено списання податкового боргу (у тому числі штрафних санкцій і пені) платників податків, сукупний розмір якого по кожному платнику за усіма податками і зборами не перевищує 3060 грн (включно) який обліковувався станом на 1 листопада 2020 року.

Загальна сума списаного податкового боргу по 1423 платниках податків, які зареєстровані на території Великобудищанської сільської  територіальної громади, склала 427,9 тис.грн.