Мартинівський заклад дошкільної освіти «Сонечко»

Дошкільна освіта в селі Мартинівка Гадяцького району, Полтавської області, бере свій початок  з 1947 року. Перші дитячі ясла існували по хуторах Могилатів, Воронівщина, Морозівщина, Андріяшів та в с. Мартинівка. Розміщувалися вони в селянських хатах до 1961 року. У кожному дитсадку працювало по три жінки. На них були покладені обов’язки лише по догляду за дітьми.

У 1961 році відкрились  «Дитячі ясла бурякорадгоспу Гадяцький»,  працювала  одна група дітей віком від шести місяців до 3 років та «Дитячий садок бурякорадгоспу Гадяцький» для дітей віком від 3 до 7 років. Ці два заклади функціонували під керівництвом завідуючої Вітер Марії Семенівни до 1970 року. Останній заклад знаходився у будівлі нинішньої пекарні. У 1970 році змінилося місцезнаходження дошкільного закладу( будівля нинішнього гуртожитку). Відвідували заклад діти віком від 1.5 до 7 років, в закладі не лише доглядали , а  й виховували та навчали дітей за «Програмою виховання дітей в дитячому садку».

З 1987 по 2010 роки завідування очолила Павловська Л.М. Змінився особовий склад працівників. Організовано підвіз дітей до дитсадка та місця проживання. З дня відкриття (1987 рік) до 2004 року  заклад підпорядковувався радгоспу,  нині ПрАТ «Гадяцьке буряогосподарство». У 2004 році заклад передано у власність сільської громади на підставі рішення виконкому сільської ради від 21 листопада. Змінилася наповнюваність закладу до 53 місць.

З 2010 року заклад очолює Берус Тетяна Сергіївна,  яка має вищу педагогічну освіту за спеціальністю: «Дошкільне виховання, практична психологія».  В закладі функціонує дві різновікові групи: молодша  для дітей віком від 1.5 до 4 років та старша від 4 до 6(7) років. Метою закладу є забезпечення гармонійного розвитку дитини, її фізичного та психологічного здоров’я, виховання ціннісного ставлення до природного й соціального довкілля.

З року в рік колектив творчо підходить до виконання завдань, забезпечуючи знання дітей необхідною якісною інформацією, допомагаючи їм реалізувати природний потенціал, орієнтуватися на загальнолюдські й національні цінності.

Садочок знаходиться за адресою пл. Перемоги 1, с. Мартинівка