Бобрицький заклад загальної середньої освіти І-ІІ ст.

Історія  Бобрицької  школи  -  це  частина  історії  села  Бобрик,  яка  тісно  пов’язана  з  родиною  дворян  Масюкових  та  історією  всієї  України.

В  останній  чверті   ХІХ  століття  початкова  школа  існувала  при  церкві,  де  священник  навчав  хлопчиків  Закону  Божого,  арифметики,  читання,  письма.  У  1900  році  Бобрик  налічував  238  дворів,  1060  жителів..  У  зв’язку  зі  значним  ростом  населення  громадою  обговорюється  питання  про  будівництво  школи.  Жителі  двох  найбільших  вулиць,  Роменця  і  Геївки,  наполягали  на  тому,  щоб  школа  була  побудована  на  межі  саме  цих  двох  вулиць.  Але  рішення  було  прийнято  про  будівництво  у  теперішньому  центрі  села,  поблизу  Вознесінської  церкви.

Школа  була  побудована  на  кошти  громади  та  матеріальної  підтримки  дворян  Масюкових.   Протягом  всього  часу  існування  школа  і  школярі  відчували  постійну  допомогу  місцевого  поміщика  та  його  дружини.

Отже,  про  Масюкових  варто  сказати  окремо.

Село  Бобрик  з  прилеглими  землями  було  подароване  веприцькому  сотнику  Федору  Масюкову  універсалом  гетьмана  Скоропадського:  «…надаем  ему  село  Бобрик  сотне  Веприкской  положение имеющее..».  Універсал  датований  23  липня  1709  року.  Так  було  відзначено  участь  сотника   Ф.Масюка  у  обороні  Веприцької  фортеці  під  час  шведської  облоги  1708  року.  З  часом  на  бобрицьких  землях  Масюки  розгорнули  багатогалузеве  господарство.  Сама  родина  стала  відомим  дворянським  родом.  На  жаль,  в  умовах  існування  українських  земель  в  межах  Російської  імперії,  прізвище  Масюки  довелось  змінити  на  Масюкови. Семен  Прокопович  Масюков  був  обраний  головою  повітового  дворянства ,  і  це  зумовило  будівництво  кам’яного  будинку.  Автор  проекту  невідомий,  але  є  підстави  вважати,  що  в  його  розробці  приймав  участь  сам  господар  С.П. Масюков  ,  в  минулому  військовий  інженер-будівельник.  Архітектурний  стиль  будівлі  -  російський  класицизм.  Приміщення  цегляне,  прямокутне,  цетральна  частина  -  двоповерхова.  Головний  і  парковий  фасади  мають  по  шість  колон  доричного  стилю.  Вікна  фасадів  одноповерхових  крил  прикрашені  трикутними  і  напівкруглими  мандриками   почергово.  Структура  будівлі  має  чіткий  поділ  на  урочисту  зону  -  І поверх  та  житлову – ІІ  поверх,  який  має  меншу  висоту  та  площу.

Останні  Масюкови,  Костянтин  Павлович  і  Юлія  Василівна,  жили  в  цьому  будинку  до  своєї  смерті  (1915, 1916 рр)  .  Саме  вони  опікувались  сільською  школою,  на  Великдень  і  Різдво  приносили  подарунки  учням,  найчастіше  -  одяг.  У  будинку  Масюкових  часто  жили  сироти,  перебуваючи  на  повному  утриманні  поміщика.  Після  смерті  господарів  будинок  пустував  недовго.  З  1922  року  тут  почала  працювати  початкова  школа.

Уже  на  початку  30-х  років  ХІХ  століття  школа  стала  семирічною.  В  роки  німецької  окупації  школа  працювала  (директор  Валевський),  хоча  далеко  не  всі  діти  її  відвідували.

У  вересні  1943  року  село  Бобрик  було  визволено  Радянською  армією.  Від  обстрілів  дуже  постраждала  вулиця  Роменець,  поблизу  якої  розміщена  школа.  ,  але  шкільне  приміщення  на  диво  вціліло.  Перший  поверх  був  відведений  для  класів,  а  на  другому  -  жили  вчителі.

У  1950  році  школа  стала  середньою  і  була  такою  до  1961  року.  Найбільше  число  учнів  (350)  було  зафіксовано  у  1953  році.

У  1990  році  приміщення  школи  перейшло  у  комунальну  власність. Із  1991  року  школа  має  статус  загальноосвітньої  школи  І-ІІ  ступенів.

Школу можна знайти за адресою с.Бобрик, вул. Лісова, 3